DOPRAVA ZDARMA na cokoliv. Klidně i na zboží za 1 Kč.

RECENZE Nubia Z17s

RECENZE Nubia Z17s

Vlajková loď čínské Nubie se konečně začíná prodává i u nás na českém trhu. S tímto modelem jsme se měli původně seznámit již před Vánoci, ale české zastoupení této čínské značky bohužel tento termín nemohlo splnit. Nubia Z17s přesto přichází. Toto zpoždění nám ale vlastně vůbec nevadí, protože se bylo vážně na co těšít. Tento nepsaný "boss" mezi mobilními telefony disponuje neuvěřitelným výkonem za poměrně dost slušnou cenu. Nabídne například 8GB RAM a 128GB vnitřní paměť. Například Samsung Galaxy S8 má "jen" 4GB a 64GB vnitřní paměť. Celkem velký rozdíl. Cena tomuto výkonu přímo odpovídá a u nás jí můžete mít již za 14 890Kč.

Ač se to zdá celkem neuvěřitelné, výrobce Nubia byl jedním z průkopníků minimalizovaných okrajů u mobilních telefonů. Nubia Z17s minimalizovala rámečky na tomto modelu natolik, že si zajistila skoro 90% plochy pro využití displeje. Nubia Z17s disponuje úhlopříčkou 5,7".

Tohoto giganta pohání procesor Snapdragon 835 - stejný pohání i Samsung Galaxy S8. A toto pro nás bude jedna z velkých nevýhod... Nubia Z17s má pouze 3 100mAh baterii, což je až neuvěřitelně málo na pohon tohoto modelu. Škoda... Co nás ale těší je podpora rychlého nabíjení. Bohužel bez podpory bezdrátového nabíjení, což je, hlavně díky skleněným zádům až k údivu. Kolik toho tento drobek snese se dozvíme časem.

Dále bychom měli vytknout použití starého Andoidu 7.1 Nougat. Máme ho zde od Nubia s nadstavbou UI 5.1, ale to u vlajkového modelu bohužel nestačí a tak tu máme další černý puntík. Máme zde dvojku fotoaparátů 12+23 Mpx na zadní straně a 5+5 Mpx na přední straně. 5+5 Mpx by mělo bohatě stačit pro pořízení příjemných selfieček. Dual SIM je zde, jako u většíny dnešních andoirdů, samozřejmostí. Dodává se u nás v krásné horské modré barvě a má podporu všech tuzemských LTE frekvencí.