DOPRAVA ZDARMA na cokoliv. Klidně i na zboží za 1 Kč.

RECENZE Xiaomi Redmi 4X

Recenze Xiaomi Redmi 4X

Mobilní telefony čínského výrobce Xiaomi se u nás dostávají čím dál více do podvědomí běžných uživatelů. Jejich poměr cena/výkon je nekompromisní. Bohužel u starších modelů se často stávalo, že nepodporovaly naše frekvence LTE a tak se vám často mohlo stát, že jste byli odkázání pouze na 2G, protože v dané lokalitě běželo LTE.

U Xiaomi Redmi 4X je ale nyní vše jinak. Přisla kýžená podpora LTE a tak si tento telefon za pár korun můžete naplno užít. Není to jen levný telefon!

Klady:

  • Plnohodnotné LTE
  • Celkem pěkná výdrž baterie
  • Poměr výkon/cena

Zápory:

  • Hybridní slot SIM
  • Chybějící NFC

HARDWARE:

Xiaomi Redmi 4X pohání osmi-jádrový procesor Qualcomm Snapdragon 435 společne s operační pamětí 3GB. Tato dvojka tvoří z tohoto poměrně levného telefonu silného konkurenta renomovaných značek typu Samsung a Huawei. Xiaomi Redmi 4X dále disponuje 32GB uživatelskou pamětí, která je velmi dostačující i pro náročnějšího užívatele. Samozřejmostí je rozšíření této paměti o microSD karty až do výše 128GB. To už je pořádná dávka prostoru pro vaše data a fotky z dovolených.

Z hlediska poměru cena/výkon můžete počítát se slušným kouskem na trhu. Telefon je vhodný i pro náročnější uživatele. Bez problému na Xiaomi Redmi 4X rozběhnete i náročnější hry a aplikace a telefon to bez problému ustojí. K přehrávání videí tak sympatičtí nebudeme. U Redmi 4X počítejte jen s fullHD, na 4K si bohužel můžete nechat zajít chuť a zvolit jiný model tohoto čínského výrobce.


DISPLEJ:

Xiaomi Redmi 4X překvapí 5" IPS displejem s pěkným podáním barev a příjemnou čitelností na přímém slunci. Při běžném používání nebude vůbec vadit, že má pouze HD rozlišení (720x1 280). Toto rozlišení pozitivně přispívá k výdrži baterie. 

Xiaomi Redmi 4X má bohužel absenci podsvícení spodních tlačítek a tak se vám může - alespoň ze začátku - že si nebudete jistí, kde tlačítka skutečně jsou. Jako vážný problém bychom to ale rozhodně nebrali. Zvyknete si ale poměrně rychle.


FOTOAPARÁT:

Fotoaparát na zadní straně Xiaomi Redmi 4X má příjemné rozlišení 12Mpx. Reakční doba fotoaparátu je v tomto poměrně levném modelu celkem slušna. Což vás ale rozhodně nebude v ničem omezovat. Snímky jsou dobré s pěknou sytostí barev a ostrostí snímku. Bohužel se ale nevyhnete všudypřítomnému šumu při focení v šeru. Celkové shrnutí fotoaparátu rozhodně neudělá ostudu.


VÝSLEDEK:

Xiaomi Redmi 4X je velmi povedený telefon se skvělým poměrem cena/výkon, který nezatíží vaši peněženku a nabídne funkce, za které se obvykle platí mnohem více peněz.

 

HODNOCENÍ: 82%